Henry Kuczynski (75) stop na 21 jaar met de stoffenverkoop

Henry Kuczynski en Sylvia Demeyer

KAPELLEN/HOOGBOOM – Na 21 jaar verdwijnt de Stoffenverkoop van Henry Kuczynski (75) aan de Hoogboomsteenweg 33 in Kapellen-Hoogboom. De zaak sluit op maandag 23 december. Tot dan wordt een grote uitverkoop gehouden. De klanten reageren teleurgesteld, maar begrijpen dat iedereen recht heeft op rust na een succesvolle loopbaan.

Meer dan 55 jaar werkt Henry in de stoffenwereld. Hij zou er graag nog enkele jaartje bij doen, maar zijn gezondheid laat dat niet toe. “Vanaf mijn zestiende dook ik in de stoffen bij mijn broer in Brussel. De klanten uit Kapellen, Merksem en ruime regio kennen Henry vooral van de stoffenwinkels het Vijgeblad. Toen Henry zijn winkel sloot  bleef een grote voorraad over. Voor de stockverkoop verhuisde hij naar de Hoogboomsteenweg en dat bleek een groot succes, meer dan 20 jaar.

Meer dan 55 jaar werkt Henry in de stoffenwereld

Uitvinder
Henry Kuczynski past in het rijtje van uitvinders. Hij ontwikkelde een textielmachine voor het plooien ven stoffen. De Columbus doubleermachine was veel goedkoper dan de bestaande grote dure modellen. “Ik had destijds een patent op de machine en leverde het toestel in Nederland, Duitsland en België.” Henry Kuczynski is fier op zijn team. “Stuk voor stuk enthousiaste medewerkers en dat merken te klanten”, zegt Henry.

Sylvia Demeyer (63) is ongetwijfeld Henry’s rechterhand. Ze werkte destijds als studente in Het Vijgeblad in Kapellen. Na haar studies werkte Sylvia in een fabriek, maar dat bleek toch haar ding niet te zijn. Ze keerde dan ook terug naar haar oude baas en werd tewerkgesteld in Het Vijgeblad in Merksem. Sylvia is nu winkelverantwoordelijke bij de Stoffenverkoop.

Na de sluiting van zijn bedrijf valt Henry niet in het spreekwoordelijke zwarte gat. Hij werkt graag in zijn tuin en heeft een passie voor bijen.

Tot en met maandag 23 december zijn er nog koopjes te doen. De winkel is open op zaterdag en maandag van 9.30 tot 18 uur. (mw)

DEEL DIT ARTIKEL

Facebook
Twitter
LinkedIn

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *