Wielertoeristen komen proeven van Schaal Sels

schaal sels wielertoeristen
wielertoeristen schaal sels

Een groepje onder leiding van Raf Merveille, staat aan de "Leeuw" klaar om de toer te doen.
Een groepje onder leiding van Raf Merveille, staat aan de “Leeuw” klaar om de toer te doen.

Het was geen weer om een hond door te jagen daarom dat er slecht een goede honderd wielertoeristen aan de start stonden om het parcours van de Schaal Sels te verkennen. Het initiatief om de “Hel van de Polder” te ontdekken kwam na vraag van wielertoeristen die kennis wilden maken met de onverharde- en kasseiwegen van het parcours. Zondag 28 augustus komen de “echte” renners aan de start.
Om de wielertoeristen wegwijs te maken hingen zowel in Berendrecht, Zandvliet als in Stabroek samen een driehonderdtal gele wegwijzers van Schaal Sels deels bestickerd met drie opvallende kleuren met daarop de woorden Polder, Wind en Haven. Drie typische ingrediënten die van de Schaal Sels een uitzonderlijke wielerwedstrijd maken. “We hebben ons beperkt tot de belangrijkste plaatsen op het eigenlijke parcours dat bijna 200 kilometer lang is” zegt Marc Schoutens secretaris van Schaal Sels. Die stippelde, samen met zijn collega’s Dennis Bruyninckx en Wouter Nicolaas, de drie omlopen voor de fietsliefhebbers uit. Aan de start- en aankomstplaats aan zaal Moorland, achter het Stabroekse gemeentehuis, waren de eerste wielertoeristen al om 8 uur op de afspraak. “Een geweldige ervaring. We zullen zeker delen van het parcours opnieuw doen tijdens onze fietsuitstappen” zei Henk Stoffelen. “Pas als je zelf het parcours hebt verkend besef je welke inspanningen de profs moeten leveren. Dit is een wedstrijd die kan tippen aan de Ronde Van Vlaanderen en mag nooit verdwijnen”. Marc en Marco Michiels reden samen een deel van het polderparcours. “Vooral de kasseiwegen wegen zwaar door. Bovendien speelt de wind ook een belangrijke rol. Met meer promotie, en een vaste datum op de kalender, kan het initiatief uitgroeien tot iets groots. Nu maken de meeste wielerclubs vooraf hun jaarprogramma en daar stond deze verkenning niet bij maar ik ben er zeker van dat er volgend jaar meer belangstelling zal zijn”. Zo’n honderdtal was ingeschreven aan de Moorlandzaal. De rest maakte de toer op eigen initiatief. Vooral de Leeuw van Vlaanderen op de Hoek in Zandvliet was een gewilde vertrekplaats.
Voor de Stabroekse burgemeester Rik Frans (N-VA) is de verkenning voor wielertoeristen een uitgelezen kans om zijn gemeente op de kaart te zetten als fietsgemeente. (FS/SDL)
 
 
 
Zo’n 250 fietsliefhebbers hebben zondag het traject van de schaal Sels geheel of gedeeltelijk verkend. Door de organisatie die de legendarische koers inricht, werden daartoe plaatjes aangebracht langs het parcours. Ondanks het minder goede weer namen tientallen deel aan de verkenningWe zien op de foto één van de groepjes die onder leiding van Raf Merveille op het punt staat te starten.

DEEL DIT ARTIKEL

Facebook
Twitter
LinkedIn

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *