Ward Bogaert en Sien Van Mengsel winnen Polderkampioenschap in Stabroek

STABROEK – Op zondag 1 juni vond de kermiskoers van Stabroek plaats, ofwel het Polderkampioenschap. Bij de vrouwen won Sien Van Mengsel de koers, bij de mannen kwam Ward Bogaert als eerste over de meet. Max De Jongh, die 2e werd, was de beste bij de jonge leeftijdscategorie van de mannen. Na elke ronde konden de wielerploegen ook prijzengeld winnen, die ze zoals altijd aan goede doelen schonken.

Het kampioenschap werd op gang getrapt door bewoners  van De Vluchtheuvel. Zij mochten als eerste het parcours van 7 kilometer rijden, aangemoedigd door familie, vrijwilligers en vele toeschouwers. Maar liefst 14 residenten gaven het beste van zichzelf. Met veel enthousiasme werd het parcours afgelegd. Het was uiteindelijk Peter, samen met zijn papa, die als eerste de eindmeet bereikte. Maar winnen was hier van ondergeschikt belang.
Op het Polderkampioenschap geldt het motto: “Deelnemen is belangrijker dan winnen.” Alle deelnemers kregen dan ook een welverdiende medaille, uitgereikt door burgemeester Herman Jongenelen, en schepenen Kim Dorikens, Liesbeth Bardyn en Sarah De Martelaere. Een welgemeende proficiat aan de kampioenen van de dag: Michel, Rudi, Flip, Piet, Jan, Eline, Jef, Arno, David, Bert, Peter, Nele, Lander en Karen, stuk voor stuk toppers die bewezen dat echte kampioenen niet per se de snelsten hoeven te zijn. Dank aan de begeleiders die ervoor zorgden dat alle deelnemers weer een fantastische middag beleefden.

Alle deelnemers werden beloond met een medaille

Polderkampioenschap
Nadien stond een 40-tal renners klaar voor het Polderkampioenschap. Ze rijden rondjes van 7 kilometer: van de Dorpsstraat naar de Abtsdreef en het Oud Broek, daar draaien ze de Danckerseweg in om via het Hoogeind terug aan de finish ter hoogte van Café De Klok aan te komen. Het peloton reed eerst 3 rondjes achter de neutrale wagen, nadien kon de koers losbarsten.

Na de rondes achter de neutrale wagen, reden de vrouwen onmiddellijk hun laatste ronde al. Sien Van Mengsel van WTC The Eagles kwam als eerste over de meet. Sofie Wouters en Anja Janzen, ook van The Eagles, vervolledigden het podium. De overwinning van Sien is zeer opmerkelijk. In de voormiddag reed ze nog 125 kilometer voor de 1.000 kilometer van Kom Op Tegen Kanker, van Mechelen naar Brugge. Ze was net op tijd aan de start van het kampioenschap en won enkele rondes later.

Nog opmerkelijk: Sidie Eysackers van WTC Den Hamburg heeft voor de laatste keer deelgenomen aan het Polderkampioenschap. Destijds was Sidie een voortrekker om van het Polderkampioenschap ook een vrouwenkoers te maken en met succes. Al die jaren stimuleerde ze dan ook haar vrouwelijke wielercollega’s om mee te doen.

Anja Janzen, Sien Van Mengsel en Sofie Wouters met het schepencollege.

Bij de mannen was de strijd intussen helemaal losgebarsten. In de eerste rondes reden Jorden Biesemans en Jelle Louviaux nog even weg van het peloton, maar zij werden snel gegrepen. Ook een aanval van Thomas Broeckhuysen werd na enkele rondes in de kiem gesmoord door het peloton.

Na 9 lokale rondes reed het peloton in volle vaart naar de finish. In een sprint was het Ward Bogaert van WTC De Spartaan die won. Hij won ook vorig jaar de kermiskoers. Max De Jongh van WTC Hamburg werd 2e, Keano Van Camp van WTC De Sturmers werd 3e.

Al is het klassement van het Polderkampioenschap verdeeld in leeftijdscategorieën. Bij de masters won dus Ward Bogaert, zijn ploeggenoot Jeroen Stappers werd 2e, Fons Hendrickx van De Sturmers werd 3e. Bij de jonge leeftijdscategorie ging de hoofdprijs naar Max De Jongh, voor Keano Van Camp en Jorden Biesemans van The Eagles.

Max De Jongh en Keano Van Camp met het schepencollege en organisator Ruddy Mees.
Fons Hendrickx, Ward Bogaert en Jeroen Stappers met het schepencollege en Ruddy Mees.
Koerskoppel Max De Jongh en Sien Van Mengsel vielen beide in de prijzen.

DEEL DIT ARTIKEL

Facebook
Twitter
LinkedIn

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *