EKEREN – Van 11 tot en met 20 mei zal er in de Ekerse Dorpstraat enkel verkeer mogelijk zijn richting Driehoekstraat. Oorzaak zijn grondsaneringswerken in het voormalige Texty-gebouw in nummer 4.
Door de sluiting van wasserij Texty een tijd geleden, werd onlangs de volledige inboedel van de winkel weggehaald en wordt er vanaf 11 mei gestart met grondsaneringswerken door Vlabotex (Vlaams Bodemsaneringsfonds voor de Textielverzorging) dat de opdracht tot de werken heeft gegeven. Die sanering is noodzakelijk want in het pand werd textiel chemisch gereinigd en dat heeft aanleiding gegeven tot verontreiniging van de bodem in de ondergrond. De verontreinigde gronden worden verwijderd door middel van een grondzuigwagen die de hele tijd van de sanering staat opgesteld op de rijbaan vóór het perceel en daardoor doorgaand verkeer richting Markt zal belemmeren. De gronden worden nadien afgevoerd en verwerkt in een erkend verwerkingscentrum.
Vanaf 11 mei is er een parkeer- en stilstaanverbod in de Dorpstraat maar enkel in de parkeerstrook langsheen het Kristus-Koningplein en kan alleen verkeer richting Driehoekstraat passeren. Voor verkeer richting Markt is er een tijdelijke omlegging voorzien vanaf de rotonde in de Driehoekstraat, langs Boerendijk, Bilderdijkstraat, Schoonbroek, Sprangweelstraat en Groot Hagelkruis. Die omlegging geldt niet voor fietsers en voetgangers. Er wordt gewerkt op werkdagen van 7 tot 16 uur, nièt op feestdagen en in het weekend. Uiteraard zullen ook de bussen van De Lijn de omlegging moeten volgen.
Nog dit : alvorens de bouwwerken van de laatste fase van het nieuwe WZC Sint-Vincentius konden starten zo’n zeven jaar geleden, moest ook eerst een sanering van de ondergrond ter plaatse uitgevoerd worden. En die sanering betrof een vervuiling van bodem en grondwater veroorzaakt door dezelfde wasserij. (jdh)
