Burgemeester Van Doesburg overhandigt een pakket Duvel-bieren aan de kapitein van de Dar Młodziezy
© mmpress
HAVEN – In 2026 komen The Tall Ships Races weer naar Antwerpen! De stad en Port of Antwerp-Bruges hebben een lange voorgeschiedenis met de wereldberoemde zeilwedstrijd. Daarom mag de stad de schepen zowel in 2026 als in 2030 ontvangen als Anchor Port. Het is al de 8ste keer dat The Tall Ships Races naar Antwerpen komen. Tijdens de vorige editie in 2022 kwamen 850.000 bezoekers de schepen bewonderen.
Vrijdagmiddag werd aan boord van de Poolse driemaster Dar Młodziezy het startsein gegeven voor de editie 2026 van de Tall Ships Races. Geen toeval want het schip was reeds vier maal in Antwerpen te gast tijdens de race.

Havenschepen Johan Klaps en Burgemeester Els van Doesburg © mmpress
“De vorige editie van de Tall Ships Races kreeg 850.000 bezoekers langs de kade,” legde Antwerps burgemeester Els van Doesburg uit. “Ik ben dan ook verheugd te kunnen melden dat volgend jaar, vanaf zaterdag 11 juli tot en met dinsdag 14 juli Antwerpen voor de achtste keer het decor zal zijn voor de Tall Ships Races. Ook in 2030 zijn we gaststad voor het evenement.”
Voor havenschepen Johan Klaps is de ontvangst van de Tall Ships Races ook terugblikken hoe het havenleven er vroeger uitzag. “Er is geen levendiger manier om je de maritieme geschiedenis voor de geest te halen dan bij het aanmeren van deze varende reuzen. Als havenbestuur willen we de haven, waar 160.000 mensen werken, dichter bij de Antwerpenaar te brengen.”
Zaterdagmorgen vaart de Dar Młodziezy uit met aan boord 120 leerlingen van de ‘Antwerp Maritime Academy’ voor een vier weken durende opleiding. (mm)

Dar Młodziezy (© Hadermann) illustratie