Rotaryclub Antwerpen Heideland deelt Awards uit. “Vanuit Rotary tonen we graag onze waardering voor de inzet van jongeren”

Vanaf rechts vooraan: het panel van zes Awards Watchers kijkt en luistert geboeid naar de presentaties (vrnl: Jo Beddeleem, Marion Huibrechts, Werner Beyers,Christine Duchatelet, Inge Galle en Dirk Van Tricht) (Foto: P. De Wispeleir)

Brasschaat – Vorige woensdag 21 mei reikte Rotaryclub Antwerpen Heideland aan leerlingen van zes scholen in Noord-Antwerpen de Heideland Awards uit. Dit event vond plaats in het Gemeentelijk Instituut Brasschaat (GIB), waar ook een panel van ‘Awards Watchers’ zijn erkenning uitte voor de geleverde inspanningen en de doorlopen leerontwikkeling van de jongeren.

Werner Beyers, die al jaren de organisatie van dit event coördineert, is blij met deze tweede editie. “Vanuit Rotary tonen we graag onze waardering voor de inzet van jongeren, en de Heideland Awards is een blijk van onze ondersteuning”, zei Beyers. “We beseffen dat door de recente onderwijsvernieuwing nog niet alle scholen deelnemen of meteen ideeën hebben om op ons podium te tonen wat hun leerlingen gerealiseerd, geleerd of bereikt hebben in hun ontwikkeling tijdens dat laatste jaar secundair. De enthousiaste deelnemers en andere aanwezigen zijn voor ons zeker een motivatie om de Heideland Awards te organiseren.”

De jongeren van het GIB stellen hun project voor (Foto: P. De Wispeleir)

Bij de Heideland Awards staat het unieke, het eenmalige, het exceptionele aan het leerproces centraal. Het draait voornamelijk om de ervaring en de verrijking voor de leerling. “Als Rotaryclub is ‘education’ een van onze focusgebieden. We engageren ons graag om jongeren te steunen die zich op de ene of andere manier willen ontwikkelen of zich willen inzetten ten voordele van de toekomst van onze maatschappij”, zei Frans Dieryck, voorzitter van Rotaryclub Antwerpen. Dieryck noemde het klimaat, vernieuwende technologieën of gezondheid. De Rotaryclub steunt het huidige jaar ook twee universiteitsstudenten in het buitenland, in gespecialiseerde doctoraatsopleidingen binnen de vakgebieden rechten en cardiologie. Rotary biedt bovendien verschillende projecten om jongeren een buitenlandse ervaring te bieden. “We willen door onze Heideland Awards zichtbaar onze steun aan het onderwijs tonen in onze eigen regio. Zo leren de jongeren de werking en mogelijkheden van Rotary kennen.” 

Kers op de taart
De aanwezige scholen toonden zich enthousiast. Leerkrachten en directies, maar ook ouders keken vol trots toe wanneer de leerlingen glunderden bij de uitreiking van de ingekaderde Awards. De leerlingen hebben het afgelopen schooljaar een groots project tot een goed einde weten te brengen. Kers op de taart was de presentatie op de Heideland Awards. Deelnemers waren GIB Brasschaat, College van het Eucharistisch Hart in Essen, Mater Salvatoris Kapellen, PITO Stabroek, Sint-Michielscollege Brasschaat en het Technisch Atheneum Brasschaat.

Frans Dieryck (links) overhandigt de oorkonde aan de leerlingen van
het College van Essen, met rechts hun leerkracht Manu Wens (Foto: P. De Wispeleir)

De leerlingen en leerkrachten van het Mater Salvatorisinstituur Kapellen
met de oorkonde (Foto: P. De Wispeleir)

Leerlingen en begeleiders van PITO Stabroek (Foto: P. De Wispeleir)

Leerlingen en begeleiders van het Technisch Atheneum Brasschaat (Foto: P. De Wispeleir)

Leerlingen en begeleiders van het Sint-Michielscollege Brasschaat (Foto: P. De Wispeleir)

Leerlingen en begeleiders van het GIB Brasschaat (Foto: P. De Wispeleir)

Ook de Awards Watchers hebben van deze editie genoten. Dit gezelschap, bestaande uit Jo Beddeleem, Werner Beyers, Christine Duchatelet, Inge Galle, Marion Huibrechts en Dirk Van Tricht waren enorm gecharmeerd door dit jonge talent. “Deze jongeren hebben elk op hun manier en binnen hun eigen vakgebied getoond dat zij grote stappen hebben gezet in hun leerproces”, zei Werner Beyers. “We hopen hen aan te moedigen om verder te gaan op de weg die voor hen tot groei en ontwikkeling leidt.” Filip Cooreman, toekomstig voorzitter van Rotaryclub Antwerpen Heideland, hoopte op een uitbreidend succes: “Deze editie was tóp! Natuurlijk hopen we dat er op termijn nog meer scholen werken zullen inzenden, waardoor de variëteit van talent binnen onze regio nog meer getoond wordt.”

DEEL DIT ARTIKEL

Facebook
Twitter
LinkedIn

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *