Paaseigekte op paaszondag

Onderrichtingen van paashaas Tom

EKEREN – Ekerse kinderen hebben een dubbele portie paasei-rapen beleefd op paaszondag.  Niet enkel had het district opnieuw een paasactie gepland in het park van Kasteel Veltwijck, ook Marktje 7 pakte opnieuw uit met een groots opgezet paaseispektakel rond kasteel Gulden Poort.

De Paashaas was op post in het park

Vanuit de ramen op de eerste verdieping van het kasteel werden chocolade paaseitjes naar beneden geworpen waar op het grasplein de kinderen naar hartenlust konden rapen.  Voor de goede orde waren er twee sessies eiworpen voorzien, eentje vanaf 15 uur voor kinderen van 3 tot 6 jaar en de tweede vanaf 16 uur voor de kids van 7 tot 10 jaar. 

Klaar voor de strijd

Klaar om de eitjes te ontvangen

Ook was het grasplein afgesloten voor begeleidende ouders en familie zodat de kleintjes niet gehinderd werden door overijverige volwassenen. Naast de chocolade eitjes werden ook lichte plastieken exemplaren gedropt met daarin een snoepje èn een formuliertje waarmee bij een deelnemende Ekerse winkelier een cadeau kon worden opgehaald.  Marktje 7 maakte van de paashappening gebruik om het ijsjesseizoen ‘officieel’ te openen en dat ging gepaard met springkastelen, ijsverkoop en zelfs frietjes en natuurlijk ook met start van de raamverkoop op thuisadres Markt 7.

Klaar voor de paaseierenworp, Loes van Markt 7 met hulp

In het binnenpark van Veltwijck kwamen vele kinderen naar de parkzoektocht waaraan een kleurwedstrijd verbonden was.  Tot tevredenheid van de paashaas zelf, de districtsmedewerkers en schepen Fabienne Van Damme, was de opkomst best goed en hielden de weergoden het droog, op één bui na.  Begeleidende ouders en familie konden zich te goed doen aan een hapje bij een foodtruck of een drankje op het terras van Bar Flora aan het poortgebouw.  Pasen was voor de uitbaters van de bar ook meteen de start van het nieuwe zomerseizoen.  (jdh)

Even een rustpunt bij Gulden Poort

Rustmoment bij Bar Flora in Veltwijck

DEEL DIT ARTIKEL

Facebook
Twitter
LinkedIn

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Search

Recent Nieuws

Recente reacties

Wat te doen in de Polder?

Elke activiteit of evenement in onze polder kan je hier vinden. Weet je niet wat doen vandaag, morgen of volgende week? Kijk dan naar de kalender.

Magazine De Polder