Noodoefening met giflek bij BASF

BASF-lek-opruiming-DSCN2091


Maandagmiddag 21 september vond op de terreinen van BASF in Zandvliet een noodoefening plaats. Zij was opgezet in het raam van de ‘veilig verkeersdagen’ van Isopa. Dat is de Europese associatie van producenten van isocyanaten. Een lekkend vat met deze zeer giftige stoffen in een zeecontainer, werd door de bedrijfsbrandweer deskundig opgeruimd. Dit was een noodoefening die tegelijkertijd een praktische les inhield.
Daarbij moest een vijftal brandweermannen een soort van ‘duikerspakken’ aantrekken om zich te beveiligen tegen giftige dampen. De noodoefening werd bijgewoond door een vijftigtal vertegenwoordigers van transporteurs van wie de chauffeurs geregeld de baan op moeten met polyurethanen MDI en TDI. Uit het eerstgenoemde stof wordt isolatie gemaakt en uit de tweede onder meer matrassen, bepaalde meubelen en autostoelen. Eenmaal verwerkt is het gif totaal verdwenen.
De transportvertegenwoordigers krijgen dinsdag nog een verdere opleiding die ze vervolgens doorgeven aan hun chauffeurs. ‘Zo weten die wat ze moeten doen indien ze een incident meemaken’, zegt Frederik Pieters, hoofd van het integraal ketenbeheer van BASF. ‘Indien onderweg op het Vlaamse grondgebied bvb een vat met giftige stoffen aan het lekken gaat, wordt eerst een beroep gedaan op de plaatselijke brandweer. Als die niet in staat is het lek deskundig te bestrijden, kan zij de BASF-brandweer oproepen’.   (sdl)
 
De brandweermannen moesten een soort van duikerspakken aantrekken
De brandweermannen moesten een soort van duikerspakken aantrekken

 

DEEL DIT ARTIKEL

Facebook
Twitter
LinkedIn

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *