Nieuwe fiets- en wandelbrug krijgt naam van vroegere burgemeester

©District Ekeren

EKEREN – De geplande fiets- en wandelbrug over de sporen van spoorlijn L12 naar Essen ter hoogte van Kardelaan-Prinshoeveweg zal een verbinding vormen tussen de wijk Donk en het centrum van Ekeren.  De brug is tevens de missing link in het lokale fietsroutenetwerk en zal aan de kant van de Donkweg een aansluiting vormen op de druk bereden F14-fietsostrade.  De brug zal een mooi voorbeeld zijn van een functioneel en esthetisch verantwoord kunstwerk.  De bouw ervan is voorzien voor volgend jaar.

De districtsraad heeft besloten de brug te vernoemen naar voormalig burgemeester Frans Palinckx die tien jaar aan het hoofd stond van de toen nog zelfstandige gemeente Ekeren in vorige eeuw.  Hij was overigens de grootvader van huidig districtsburgemeester Koen Palinckx.  Palinckx stapte in 1953 in de gemeentepolitiek met een eigen lijst  en werd meteen schepen.  Onder zijn burgemeesterschap werd een kunstcentrum geopend in Hof De Bist en kocht de gemeente een groot terrein aan tussen Oorderseweg en Schoonbroek met het oog op inplanting van een zwembad en sportterreinen. 

De brug zal dus “Frans Palinckxbrug” genoemd worden met als onderschrift “’1919-1995) burgemeester van Ekeren (1971-1981)”.  Ekeren had al straatnamen genoemd naar oud-burgemeesters : Antoon Kannekens, August Scheyvaerts, Jozef De Weerdt, Jozef Aertssens,  Jozef Craeybeckx en krijgt dus volgend jaar een brug genoemd een vroegere burgemeester.  (jdh)

©district Ekeren

DEEL DIT ARTIKEL

Facebook
Twitter
LinkedIn

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *