BERENDRECHT/ZANDVLIET/LILLO – De lokale cd&v partij van het polderdistrict Berendrecht – Zandvliet-Lillo heeft een nieuwe voorzitter verkozen. De jonge Berendrechtenaar Nick Van Roosbroeck (28 jaar) is de nieuwe voorzitter voor 3 jaar. Nick was voorheen 6 jaar voorzitter van de jongerenpartij en gaat nu de lokale partij zelf leiden.
Nick Van Roosbroeck: “Het is een enorme eer om de steun en vertrouwen te krijgen van onze leden in het Polderdistrict. Voor mij is het duidelijk dat ons district nood heeft aan een beleid dat gestuurd wordt vanuit het centrum, en daar willen we aan mee helpen. Zo bouwen we bruggen in het belang van onze gehele bevolking. Daarom geloven we zo sterk in ons verhaal dat we samen in en met de burgerbeweging PRO2040 blijven brengen.”.
Nick Van Roosbroeck: “De polder heeft duidelijk laten zien dat een brede poldercoalitie noodzakelijk om aan degelijk bestuur te doen. Onze polderbewoners hebben nood aan een beleid waarin onze folklore, authenticiteit voorop staat. Wij hebben enorm veel verenigingen in ons district die de nodige ondersteuningen moeten blijven krijgen en dit kan alleen door een degelijk bestuur te hebben die de Polder op een degelijke manier vertegenwoordigd”.
Dat er uitdagingen zijn in de polder is duidelijk. De dienstverlening in ons districtshuis moet meer toegankelijk zijn. Volgens Nick kan het niet de bedoeling zijn dat mensen in de steek worden gelaten omdat ze niet over de juiste digitale vaardigheden beschikken bijvoorbeeld. Daar moeten we samen met de stad aan werken.
Sinds de verandering van het vervoersnet, is het voor de jonge Poldenaars, maar ook voor onze senioren een uitdaging om een bus nemen. Nick Van Roosbroeck: Als ik zie dat onze inwoners twee bussen moeten nemen om naar een buurgemeente willen gaan, of dat een bezoek naar een ziekenhuis al een uitdaging is, dan zal ik mee zoeken naar alternatieven oplossingen zodat iedereen op vlotte en veilige manier zich kan verplaatsen.”