LILLO – Op zondag 17 augustus 2025 vond de jaarlijkse Sjachermarkt plaats in Lillo. Al decennialang is het evenement een vaste waarde in de regio, geliefd bij zowel verzamelaars als nieuwsgierige dagjesmensen. Ondanks het verminderde aantal standhouders wist de markt opnieuw de sfeer te bewaren.

Bezoekers konden snuisteren tussen een bonte mix van antiek, curiosa, verzamelobjecten en tweedehandsvondsten. Het Kazerneplein bood ook ruimte aan een selectie foodtrucks en een drankenkraam, met vooral het Antwaarps Pintje, een blond speciaalbier van 6%.

Dit jaar gaat de volledige opbrengst van de markt naar Verbintenis vzw, een organisatie die zich inzet voor meer fysiek contact tussen volwassenen en de strijd aangaat tegen eenzaamheid. Meer informatie over hun werking is te vinden op www.verbintenisvzw.com.
Hoewel de organisatie duidelijk haar best deed om de sfeer te bewaren, waren de lege plekken tussen de kraampjes niet te negeren. De huidige organisator, die de markt twee jaar geleden overnam, blijft echter positief: we beseffen ook dat er werk aan de winkel is: we willen volgend jaar meer standhouders aantrekken, de lege plekken invullen en zorgen voor extra voorzieningen zoals sanitair.”

De vooruitzichten voor volgend jaar zijn alvast veelbelovend: in 2026 viert de Sjachermarkt namelijk haar 50-jarig jubileum. Dat belooft een feestelijke editie te worden. Noteer dus zeker zondag 16 augustus 2026 in je agenda.

Eén reactie
Ooit een ‘monument onder de rommelmarkten’ maar al jaren verworden tot een schaamteloos toonbeeld van onkunde en geldgewin. De weinige standhouders werden gebruikt als een schaamlapje voor de vele eet- en drankstanden. Sanitair was zelfs niet aanwezig.