schepen van Infrastructuur en Mobiliteit Joris Brosens
ESSEN – Het kruispunt Nieuwmoersesteenweg, Postbaan en Bredestraat aan de industriezone Rijkmaker kreeg een grondige update. Vooral voor voetgangers en fietsers is het dankzij een oversteekplaats veiliger geworden. Ook de gebruikers van openbaar vervoer varen er wel bij met een nieuw Hoppinpunt.
“Heel wat mensen zijn werkzaam in ons bedrijventerrein. Velen komen met de fiets of het openbaar vervoer. Een oversteekplaats voor fietsers en voetgangers stond al lang op onze verlanglijst. Ik ben dan ook blij dat de werknemers van Rijkmaker op een veilige manier tot op het werk kunnen geraken, aldus schepen van Infrastructuur en Mobiliteit Joris Brosens.”

Eerste Hoppinpunt in Essen
Naast een betere en veiligere bereikbaarheid van het bedrijventerrein Rijkmaker, zijn er aan beide zijden van de weg toegankelijke bushaltes geplaatst en is er een fietsenstalling voorzien. De bushaltes worden binnenkort afgewerkt met schuilhuisjes en vuilnisbakken. Die aanpassingen kaderen in de aanleg van een Hoppinpunt op deze locatie.
Hoppin wil het voor iedereen makkelijker maken om te kiezen voor een duurzame vorm van mobiliteit zoals stappen, fietsen, openbaar vervoer, deelsystemen of een combinatie ervan. Op de Hoppinzuil die geplaatst wordt, vind je gemakkelijk informatie over je locatie en de aanwezige mobiliteitsdiensten die op en rond het Hoppinpunt worden aangeboden.
Volgens Joris Brosens is het Hoppinpunt een eerste belangrijke stap in de nieuwe manier van verplaatsen. “Aan het Hoppinpunt staan nu al elektrische deelfietsen van Donkey Republic. Deze fietsen staan trouwens ook op vijf andere plaatsen in Essen. Daarnaast hebben we de blauwe deelfietsen van Blue Bike aan onze treinstations en zijn er twee elektrische deelwagens van Cambio. Wie in Essen moet zijn om te werken of om andere redenen, kan zich dus perfect met de trein, bus, deelfiets of deelwagen verplaatsen.”
In de toekomst zullen er steeds meer Hoppinpunten komen in onze gemeente. Een uitgebreid netwerk van deze punten zal reizigers helpen om zich combimobiel, dus door verschillende vervoermiddelen te combineren, te verplaatsen. Meer weten? www.hoppin.be.
foto’s: gemeente Essen