De gemeente Kalmthout organiseert de lezing ‘De Dodendraad tijdens WOI’. Professor Alex Vanneste, verbonden aan de Universiteit Antwerpen, gaat in op de redenen van de bouw van de elektrische versperring, het optrekken en de technische kenmerken ervan. Ook de wijze waarop de Belgen alsnog deze levensgevaarlijke hindernis omzeilden, komt aan bod. Maar hij praat ook over de talrijke slachtoffers die vielen onder het Duitse vuur en de roekelozen die de dodende kracht van de toen nog nauwelijks gekende elektriciteit onderschatten. De lezing wordt ondersteund door uitgebreid origineel film- en fotomateriaal.
De lezing heeft plaats op vrijdag 4 september 2015 om 20u in De Vroente (Putsesteenweg 129). De toegang is gratis, maar graag vooraf inschrijven via cultuur@kalmthout.be of 03 620 22 66.
Nog meer activiteiten
Tussen 2014 en 2018 zijn er verschillende activiteiten in Kalmthout naar aanleiding van de herdenking van Wereldoorlog I. Via de website www.dendoodendraad.be vind je alle info hierover. We lijsten de activiteiten voor dit jaar even op:
• Fietstocht Den Doodendraad: zondag 13 september 2015, 14u-17u, vertrek Dienst Toerisme
• New Orleans Night Owls jazz Orkest : vrijdag 9 oktober 2015, 20u, parochiezaal Heide
• Busuitstap Westhoek : vrijdag 23 oktober 2015, 7u-20u, vertrek marktplein Kalmthout
• Wandeling Den Doodendraad: woensdag 11 november 2015 14u-16u30, vertrek Dienst Toerisme
• Lezing De Groote Klassenoorlog 1914-1918: vrijdag 20 november 2015, 20u-22u30, OKA Centrum
• Bunkerlinie in het Mastenbos : zondag 13 december 2015, 14u-16u30, vertrek Oude Galgenstraat
De folder met de Doodendraadroute is te koop bij dienst toerisme en kan doorlopend verkend worden.
Info: www.dendoodendraad.be