STABROEK – Lantis legt de Park and Ride Stabroek aan ter hoogte van Laageind en het op- en afrittencomplex Stabroek. Daarnaast zorgt de vernieuwing van het kruispunt Laageind voor een verbeterde fietsveiligheid.
Met de bouw van deze Park and Ride maken we de overstap naar duurzame alternatieven mogelijk. Zo maak je snel de overstap van de P+R naar de nabijgelegen bushalte. Elk uur brengen daar maar liefst vier snelbussen je in de spits van en naar Antwerpen. Zo geraak je vlot op je bestemming, zowel tijdens als na de Oosterweelwerken.
Planning van de werken
Fase 1: aanleg Park and Ride: de werken aan de P+R Stabroek starten in september 2025.
De bestaande, doodlopende weg leggen we opnieuw aan als een rondweg (enkelrichting) van waaruit de parkeerplaatsen bereikbaar zijn. Er is plaats voor 86 auto’s, waarvan 5 parkeerplaatsen voor mindervaliden. Daarnaast maakt een nieuw voetpad vanuit de parking de verbinding naar de overdekte fietsenstalling en de bushalte langs de N111-Laageind.
Fase 2: vernieuwing kruispunt Laageind
Het kruispunt bij de Park and Ride wordt verbeterd. Dit maakt fietsen veiliger langs de N111-Laageind, vooral bij de ingangen van Aertssen nv. Het vernieuwde kruispunt zal voorbereid zijn op meer kruisend verkeer door de komst van de nieuwe Park and Ride. De vernieuwingswerken gebeuren ook met aandacht voor het snelle fietsverkeer vanaf het complex Stabroek richting de dorpskern.
Doorgaand verkeer zal hinder ondervinden en volgt een omleiding tijdens deze fase van de werken. We plannen de start van deze werken in november 2025, onder voorbehoud van de weersomstandigheden en voortgang van de werken. Eind december ronden we alle werken af.
Omleiding voor verkeer richting het complex A12
Bij de werken in fase 2 geldt ter hoogte van het kruispunt Laageind een tijdelijke omleiding voor het gemotoriseerd verkeer komende van Stabroek/Putte richting complex A12.
Er gelden twee omleidingsroutes: -Verkeer richting havengebied en Nederland volgen de omleiding via de Abtsdreef richting complex Berendrecht. – Verkeer richting Antwerpen volgt de omleiding via de Grote Molenweg richting Leugenberg.
Fietsers en verkeer komende van complex A12 richting Stabroek/Putte kunnen de werken passeren. Verkeer op grotere afstand wordt afgeleid via Kapellen en Putte.
Duurzame verplaatsingen
Dankzij nieuwe fietspaden, elektrische deelfietsen, Hoppinpunten en P+R-mogelijkheden wordt het eenvoudiger én comfortabeler om van en naar Antwerpen te reizen, zowel tijdens als na de Oosterweelwerken. Lantis investeert niet alleen in infrastructuur binnen het werfgebied, maar werkt ook samen met lokale besturen om de fietsinfrastructuur in de randgemeenten te verbeteren. Zo worden ontbrekende schakels weggewerkt en ontstaat er een robuust, geïntegreerd netwerk dat een echt alternatief biedt voor de wagen.
