
Op vrijdag 4 mei brachten de leerlingen van het 3de leerjaar van de Vrije school Sint Catharina een bezoek aan het gemeentehuis van Stabroek.
Om 9 uur werden de leerlingen en hun leerkrachten Christof, Christine en Filip verwelkomd door burgemeester Rik Frans en schepen Ludo Reyntjens. Die namen het jonge volkje meteen mee naar de raadzaal waar een gemeenteraad werd gehouden. Nadien volgde een rondleiding langs de verschillende diensten en maakten zij kennis met de werking ervan. Alvorens zij naar de trouwzaal afzakten vertelde burgemeester Frans over de verschillende burgemeesters die de gemeente heeft gekend.
Huwelijk
Na de rondgang werd in de trouwzaal het huwelijk ingezegend van Anaïs Vanstaen en Jens Raepsaet. “Door middel van lotje trek werd het bruidspaar gekozen”, vertelt Juf Christine. De huwelijksceremonie werd een plechtig moment waarop de burgemeester de rechten en plichten aan het prille paartje voorlas. Nadien volgde het ja-woord en werden de ringen aan de vingertjes geschoven. Een dikke knuffel van Anäis en Jens en veel gegiechel van de klasgenootjes sloten het huwelijk af. Nadien volgde nog een fotosessie op de trappen voor het gemeentehuis. Namens het gemeentebestuur kregen de kinderen nog een fietslampje in de vorm van een sleutelhanger.
