Erik Calle van aanhangwagentjes Erik houdt het voor bekeken

Erik-Calle


In de Noorderkempen, en ver daarbuiten, rijden heel wat aanhangwagentjes rond van “Erik”. Dat is te danken aan Erik Calle (67). De Kapellenaar maakte van zijn voornaam een bekende merknaam maar na meer dan dertig jaar houdt hij het voor bekeken. “Met spijt moet ik mijn geesteskind los laten maar de hedendaagse administratieve opvolging van een zaak is niets meer voor mij en binnen de familie is geen opvolging. Het Kalmthoutse bedrijf Percon is voldoende gemoderniseerd om alles over te nemen” zegt Erik.
De aanhangwagentjes van Erik zijn een begrip en in de streek kom je ze haast overal tegen. “In 1984 ben ik gestart aan de Ertbrandstraat in Putte-Kapellen waar ik nu nog altijd zit” begint Erik. “Eerst nog met aanhangwagentjes samen met tweedehands voertuigen. Dat laatste heb ik na twee jaar opgegeven. Tweedehands voertuigen zorgen enkel voor problemen en ontevreden klanten en dat wilde ik niet. De meeste aanhangwagentjes van toen bestonden uit hout en waren niet stevig genoeg. Constructeurs houden er duidelijk geen rekening mee dat de meeste mensen meestal meer laden dan toegelaten. Daarom begon ik met een eigen ontwerp en fabricaat. Mijn aanhangwagentjes worden in Nederland gemonteerd en zijn gemaakt uit gegalvaniseerd metaal. Ik moest het merk een naam geven en koos voor mijn voornaam. “Als je bij mij koopt is het voor de rest van je leven” was mijn motto”. Erik heeft weinig of geen reclame gevoerd. “Dat was ook niet nodig. In de streek zag je ze overal. Sommige aanhangwagentjes waren even oud als mijn zaak maar zagen er nog altijd goed uit. Bovendien sturen veel klanten vrienden of kennissen naar mij en maakte ik speciale aanhangwagentjes voor elk doel. Zoals met een veiligheidskooi voor havengebruik en vervoer van speciale materialen. Op vraag van de klant kon alles”.
 Stapmolen voor paarden
Vijftien jaar geleden begon Erik met het vervaardigen van stapmolens voor paarden. Opnieuw een eigen ontwerp waaraan hij drie jaar heeft gewerkt om alles op punt te zetten. “In die periode had ik enkele paarden maar weinig of geen tijd om met de paarden op stap te gaan. Het is eigenlijk een draaimolen met een doormeter van 15 tot 20 meter waarin 4 tot 6 paarden kunnen. De molen is bestemd om paarden te trainen en aan conditieopbouw te doen. Ik heb stapmolens geleverd aan Nederland, Frankrijk en zelfs Zweden. Omdat ik volledig achter mijn uitvinding sta heb ik het onderdeel stapmolens gratis overgelaten. De aanhangwagentjes zijn verkocht aan het Kalmthoutse bedrijf Percon. Ik heb bewust gekozen voor een overnemer uit de streek. Dat is beter voor mijn vroegere klanten”. Erik zal nog moeten wennen dat hij zijn geesteskind van de hand heeft gedaan en nu veel vrije tijd heeft. “Je kind sta je niet af zonder het verder op te volgen en ik blijf de nieuwe eigenaar adviseren. De rest van de tijd ga ik fietsen, boogschieten en petanque spelen. Vroeger werkte ik van 7 tot 20 uur. Het zal dus wennen worden”.

DEEL DIT ARTIKEL

Facebook
Twitter
LinkedIn

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *