Duaal leren in de kijker tijdens Connectiedag op PITO Stabroek

Veel interesse voor de moderne infrastructuur van de opleiding Paardenhouderij © Provincie Antwerpen

STABROEK Duaal leren wint aan belang in het secundair onderwijs, en dat werd op maandagavond 2 juni opnieuw duidelijk tijdens de Connectiedag Duaal Leren op PITO Stabroek. De provinciale school bracht leerkrachten, leerlingen, sectorconsulenten en bedrijven samen om ervaringen uit te wisselen en nieuwe samenwerkingen op te starten.  

“Met duaal leren brengen we school en werkvloer dichter bij elkaar”, zegt gedeputeerde Luk Lemmens, bevoegd voor Provinciaal Onderwijs Antwerpen. “Dat is niet alleen goed voor de arbeidsmarkt, maar ook voor de motivatie van jongeren. Ze leren op school én in de praktijk, wat leidt tot sterkere competenties en betere kansen op werk. Daarom dat we in ons provinciaal onderwijs er bewust voor kiezen om duale opleidingen aan te bieden.
”Tijdens de bijeenkomst kregen de aanwezigen, waaronder bedrijven, sectorconsulenten, leerkrachten en leerlingen, toelichting over de structuur van duaal leren, de rol van erkende leerbedrijven en het belang van samenwerking tussen onderwijs en sectoren.
Saskia Raymaekers van RTC Antwerpen (Regionaal Technologisch Centrum Antwerpen) deed een algemeen woordje over duaal leren en schetste de rol van RTC binnen dit traject.   “We willen scholen niet alleen informeren, maar ook echt ondersteunen bij het uitbouwen van kwaliteitsvolle duale trajecten”, zegt Saskia Raymaekers. “Een initiatief zoals deze connectiedag vormt een belangrijke schakel tussen school en werkvloer.”

Leerlingen van de duale opleiding Groendecoratie getuigden over hun ervaringen © Provincie Antwerpen

Sectorconsulenten bouwen mee aan kwaliteitsvolle duale trajecten
Tijdens de avond lichtte sectorconsulent Stephan Wullaert (Paardenhouderij) toe hoe hij scholen en bedrijven ondersteunt: hij helpt bij het opzetten van duale trajecten, organiseert vormingen voor de groene sector en begeleidt de erkenning van leerbedrijven.
De rol van sectorconsulenten toont hoe nauw school en sector met elkaar verweven zijn. Die verbondenheid staat ook centraal in de visie van de school: “Duaal leren biedt leerlingen de kans om theorie en praktijk met elkaar te verbinden”, zegt Daniëlle Segers, directeur van PITO. “Door onze samenwerking met bedrijven versterken we wat onze leerlingen in de klas leren met ervaring op de werkvloer.”

Duaal leren als brug tussen klas en werkvloer
PITO nodigde voor deze gelegenheid heel wat bedrijven uit de paarden- en groensector uit – ook bedrijven die nog geen leerlingen begeleid hebben of nog niet erkend zijn als leerbedrijf. Daarmee bevestigt de school haar ambitie om duurzame bruggen te bouwen met het werkveld

DEEL DIT ARTIKEL

Facebook
Twitter
LinkedIn

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *