STABROEK – Op maandag 22 september stond GO! De Stappe stil bij de Internationale Dag van de Vrede. Deze dag werd door de Verenigde Naties uitgeroepen in 1981 en vindt jaarlijks plaats op 21 september. Aangezien die datum dit jaar op een zondag viel, besloten de school op maandag een betekenisvol moment in te lassen om vrede, verbondenheid en respect onder de aandacht te brengen bij haar leerlingen.
In elke klas werden twee lege stoelen geplaatst, met daarop een affiche van de vredesvlag die de Stabroekse scholen samen ontwikkelden. Deze lege stoelen vertegenwoordigden de miljoenen kinderen wereldwijd die, om verschillende redenen zoals oorlog, armoede of onveiligheid, niet naar school kunnen gaan.

Naast deze visuele actie gingen de leerlingen ook in gesprek over vrede in hun eigen leefwereld. Wat betekent vriendschap? Hoe ga je om met ruzie of een conflict? Deze gesprekken brachten heel wat inzichten teweeg.
“Scholen zijn plaatsen waar kinderen, jongeren en volwassenen uit verschillende landen en culturen elkaar ontmoeten. Die rijkdom maakt onze GO! scholen bijzonder, maar wat zich wereldwijd afspeelt, laat helaas sporen na in onze klassen en aan onze schoolpoorten. Met deze symbolische actie geven we een teken en tonen we ons GO! onderwijs DNA: elke dag samen leren en samen leven in respect en verbondenheid”. aldus Els Coekaerts, directeur GO! De Stappe.

