Blauwalgen aan De Zouten

©district Berendrecht/Zandvliet/Lillo

ZANDVLIET – In het Schelde-Rijnkanaal ter hoogte van De Zouten zijn er blauwalgen gevonden. Er wordt afgeraden om er te vissen. Lichamelijk contact met blauwalgen kan leiden tot huidirritatie, misselijkheid en/of maag- en darmklachten.

Als er weinig of geen stroming op een waterloop of vijver zit, bestaat de kans bij warm weer dat er cyanobacteriën of blauwalgen beginnen te bloeien. Ze vormen een blauwgroene, soms roodbruine, olieachtige laag op het water en houden gezondheidsrisico’s in voor mens en dier.

Er zijn niet minder dan 2000 soorten en ze behoren tot de oudste levensvormen op aarde. Wat ze wel met echte algen gemeen hebben, is hun vermogen om aan fotosynthese te doen. Bij fotosynthese wordt CO2 omgezet naar biomassa en zuurstof met behulp van zonlicht. Blauwalgen krijgen meestal pas aandacht als ze bloeien en een drijflaag vormen. Niet alle blauwalgen zijn toxisch, maar het overgrote deel is dat wel. Meer over de risico’s en herkenning van de blauwalgen vind je terug op Ontdek alles over blauwalgen

Concreet is er een melding van blauwalgen op deze locatie

DEEL DIT ARTIKEL

Facebook
Twitter
LinkedIn

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *