An Stokmans wordt burgemeester in Kapellen, Dirk Van Mechelen zet na 24 jaar stap opzij

Archieffoto: uittredend burgemeester Dirk Van Mechelen en zijn opvolgster An Stokmans. De derde op de foto, Luc Janssens, wordt opnieuw schepen.

KAPELLEN – Een verrassing van formaat. Niet Dirk Van Mechelen, maar wel An Stokmans wordt burgemeester in Kapellen. Zij wordt de eerste vrouwelijke burgemeester van de gemeente. Na 24 jaar zet Dirk Van Mechelen een stap opzij. Zijn dochter, Lotte Van Mechelen, wordt de nieuwe schepen voor Open VLD.

Na een eerste informatieronde met alle partijen besliste het partijbestuur van Open VLD Kapellen woensdag unaniem om de gesprekken voor de vorming voor een nieuwe coalitie verder te zetten met de partijen Vooruit en Groen.

Vanavond werd door de 3 partijen Open VLD – Vooruit  – Groen een akkoord ondertekend voor de opstart van een nieuwe, progressieve coalitie die de volgende zes jaar Kapellen goed wenst te besturen. Opvallend: voor Open VLD zal An Stokmans het burgermeesterschap invullen. Zij wordt hiermee de eerste vrouwelijke burgemeester van Kapellen. Dirk Van Mechelen heeft om gezondheidsredenen gevraagd een stap te mogen terug zetten.

Koen Helsen, Luc Janssens, Evelyne Haud’huyze en Lotte Van Mechelen worden de schepenen. Lotte is de dochter van Dirk Van Mechelen en treedt dus in zijn voetsporen. Bij Vooruit wordt lijsttrekker Tom Namurois de schepen. Bij Groen valt die beurt voor Pieter Buysse. Over de juiste bevoegdheden wordt de volgende dagen verder gecommuniceerd.

DEEL DIT ARTIKEL

Facebook
Twitter
LinkedIn

3 reacties

  1. An Stokmans wordt een heel goede burgemeester, bovendien de eerste vrouw die deze functie zal vervullen. Proficiat

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *