Zonnige buitenspeeldag lokt massa kinderen naar de speeltuinen

In Ekeren kon het spel Vier-op-een-rij in groot formaat gespeeld worden

REGIO – De Buitenspeeldag is een jaarlijks initiatief dat kinderen aanmoedigt om buiten te spelen in plaats van binnen achter schermen te zitten. Het evenement vond dit jaar plaats op woensdag 24 april en werd georganiseerd door lokale besturen en  jeugdorganisaties.

Parken en pleintjes werden omgetoverd tot speelzones en voorzien van extra attracties. Kinderen konden samen met hun vriendjes deelnemen aan allerlei activiteiten  spelletjes, workshops en creatieve opdrachten.

Berendrecht
In Berendrecht veranderde het speelterrein Hagelberg in een bruisende plek vol plezier, waar je je niet kon vervelen. Voor alle leeftijden was er iets te beleven: van attracties en springkastelen tot
kleurrijke grime.

Berendrecht kreeg bezoek van Jill Elst, voorzitster districtsraad, districtsburgemeester Zander Vliegen en Antwerps schepen voor jeugd Karim Bachar.

Ekeren
Al meteen na de opening te 14 uur stroomden kinderen, ouders en familie toe op de evenementenweide van Hof De Bist om te genieten van een zalige lentedag en van de talrijke attracties die door het district waren voorzien.  Districtsschepen voor o.a. jeugd Fabienne Van Damme was bijzonder opgetogen over het succes van het initiatief en toonde zich tevreden over de nieuwe locatie, het geweldige groene kader van het park.  (jdh)

Schepen Van Damme (vooraan links) zoals velen benieuwd naar het optreden van poppentheater The Dream Machine

Kapellen
De speeltuin in het park van Kapellen vormde het decor van de buitenspeeldag. Met vijf springkastelen, de ene al spectaculairder dan de andere, schmink- en make up tentjes, een mini death rider en balspelen, genoten de kinderen van het ruime aanbod. Polleke, het symbool van de UiTPAS in Kapellen, kreeg heel wat belangstelling. De UitPAS is een voordeelkaart voor verrassende vrije tijd buitenhuis in een ruime regio. Ook ouders en grootouders waren wat blij met het buitenevenement. Met het zonnetje dan volop scheen heerste er een gezellige drukte in het park.

Polleke, het symbool van de UiTPAS in Kapellen, kreeg heel wat belangstelling.

Stabroek
In Stabroek, Hoevenen en Putte konden kinderen zich naar hartenlust uitleven op de speelpleinen van de gemeente. De ijskar trok door de straten en trakteerde hen op een gratis ijsje. Vooral op de pleinen aan de Huzarenberg, het gemeentehuis en bij JOS was er extra animatie voorzien.

aanschuiven voor een lekker ijsje

DEEL DIT ARTIKEL

Facebook
Twitter
LinkedIn

Eén reactie

  1. Jammer dat om 16u de grime plots toeging. Mijn zoon ging zitten en de dame zei we stoppen ermee!!! Groot verdriet natuurlijk

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *