© Yuri van der Hoeven
EKEREN – Voor ‘HonderdHuizen‘ ging Yinka Kuitenbrouwer in 2013 en 2014 op bezoek bij meer dan honderd mensen. Ze praatte met hen over ’thuis’. Met koekjes, foto’s en citaten bouwde ze de intieme voorstelling HonderdHuizen.
Een voorstelling over bewoners, vertrekkers, aangelanden, zwervers en thuisblijvers. Een voorstelling die uitnodigt tot het ontmoeten van mensen en het delen van verhalen. HonderdHuizen speelde meer dan honderdzestig keer, in binnen- en buitenland, en won verschillende prijzen.
Ondertussen zijn we tien jaar verder. Waar zijn sommige HonderdHuizen-bewoners nu? Waar voelt Yinka zich zelf tien jaar later thuis? In 2024 gaat HonderdHuizen opnieuw op reis, in huiskamers en op intieme locaties. Met verse koekjes, vertrouwde gezichten en nieuwe inzichten brengt Yinka met deze hernieuwde HonderdHuizen een intiem en universeel portret van wat ‘thuis’ allemaal kan betekenen.
Het concept en spel is in handen van Yinka Kuitenbrouwer, gecoacht door Ineke Nijsen, met dramaturgie van Mieke Versyp. Dank aan Cohousing Wijgaard, DeBuren, KASK Gent, bij’ De Vieze Gasten, Stad Gent, Provincie Oost-Vlaanderen
De voorstelling vindt plaats op zondag 25 mei om 16 uur en om 20 uur in kasteel Hof de Bist,
Kasteel Hof De Bist Veltwijcklaan 252
2180 Ekeren. Inkom: Vvk: 8 euro, Kassa: 10 euro, Kansentarief: 2 euro.
Wij mogen van Cultuurhuis Hof De Bist, 3 duotickets weggeven voor een theatervoorstelling. Stuur voor 16 mei 2025 een mailtje naar redactie@polderke.com met vermelding welke voorstelling je wil bijwonen (16 uur of 20 uur)