[Not a valid template]
De expo “Antwerpen à la carte” serveert u de geschiedenis van de stad Antwerpen door een culinaire bril. Niet de politieke gebeurtenissen, economische theorieën of artistieke stromingen staan hier centraal. Wel de – letterlijk – levensnoodzakelijke uitdaging hoe steden door de eeuwen heen de steeds groeiende groep stedelingen voeden.
De nieuwe tentoonstelling heeft plaats in het MAS (Museum aan de stroom). In deze tentoonstelling ‘Antwerpen à la carte’ over voeding komt ook de polder goed aan bod. Je vindt in de trappenhal foto’s van onder andere beenhouwer Wannes uit Zandvliet, traiteur Pierre Van Ostaede en UNIC/Delhaize Zandvliet.
In de tentoonstelling is er ook een afzonderlijke dia-presentatie van Ludo Van den Maegdenbergh over 50 jaar UNIC Zandvliet.
De tentoonstelling werd vrijdag 13 mei officieel geopend. De 5de verdieping met als thema de haven is na 5 jaar leeggemaakt. Dit is een permanente tentoonstelling, die nog jaren zal te zien zijn.
http://www.mas.be/nl/alacarte