Het is al enkele jaren geleden dat ik eens een artikel heb geschreven over een luchtballon die ongelooflijk laag over de huizen vloog en maar net buiten het dorp (Zandvliet) landde in een boerenweide.
Wel op dinsdag 4 augustus was er weer zo’n laagvlieger te zien. Hij dook ineens op aan de Basf terreinen en vloog richting café het Blauw Hoeveke.
Veel tijd om te landen had hij niet meer want het was reeds 21 uur 25 en tien minuten later zou de duisternis invallen. Plots veranderde de ballon van richting en vloog tot aan de kerk van Zandvliet. Vervolgens keerde hij terug tot voor het café en doofde de piloot de vlam onder de ballon om dan verschrikkelijk snel te dalen en tenslotte te landen in een weide aan de Conterscherp.
De brandweer was bijna gelijktijdig ter plaatse, waarschijnlijk is er toch iets geweest wat niet perfect was verlopen en werd er om steun gevraagd.
Franco