Veerle, Erna, Ben zaliger (in de fotokader), Inge en Vicky.
BERENDRECHT – Café De Koerel op de Solftplaats in Berendrecht staat te koop. Na 58 jaar heeft Erna Daelemans besloten om ermee op te houden. Decennialang stond ze samen met haar man Ben Huegens achter de toog van het café op de hoek van het dorpsplein in Berendrecht en ook haar dochters groeiden op in het café.
“Ik heb besloten om ermee te stoppen.” Zo begint een zichtbaar emotionele Erna haar verhaal. “Gezien mijn huidige leeftijd wordt het weleens tijd dat ik dat doe.” Volgend jaar wordt Erna 80 jaar. Intussen heeft ze al 58 jaar lang het café. “Gemakkelijk is het niet om die beslissing te nemen. Maar het is goed zo.”
En wat nu met café De Koerel? “Ja, het stopt hier. Ik ga in juli nog een paar dagen op verlof en dan gaan we bekijken om het café te verkopen.” Onlangs werd café Nelekes nog nieuw leven ingeblazen, maar als De Koerel zou verdwijnen, blijft Nelekes als enige café in Berendrecht over. “Natuurlijk hopen we dat het café kan blijven bestaan. Maar de tijd zal raad brengen”, sluit Erna af. (Joppe De Hert)
Lees het volledige artikel nu in ons magazine, te koop in de krantenwinkel.
