EKEREN – SwimRun is niet meteen de meest bekende sport, maar daar kan sinds 20 september verandering in komen. In en rond de Ekerse putten verzamelde zich een sterk en internationaal deelnemersveld waaronder regerend wereldkampioene Celia Jentzsch.
We kennen allemaal de triatlon waarbij de atleten een deel zwemmen, een deel fietsen en afronden met een marathon lopen. Bij de SwimRun wordt er alleen gezwommen en gelopen. De deelnemers kunnen kiezen tussen twee afstanden: 8 en 16 kilometer. Het was de vierde editie in Ekeren.
De organisatie was alvast meer dan tevreden over de opkomst. Ondanks de regen stonden er toch 130 atleten aan de start.

Carlo Corten: “Bij SwimRun moet je beide disciplines in dezelfde uitrusting afwerken. Dat betekent dat je met je loopschoenen moet zwemmen en dat je in je swimsuite moet lopen. Eventuele hulpmiddelen die je in het water gebruikt, moet je dan ook mee dragen tijdens het lopen. Ik denk dat deze vierde editie een mooie promotie is geweest voor onze sport. Het is trouwens de eerste keer dat we deel uitmaken van een officieel championship. Dat trok heel wat buitenlanders aan. Het was ook geen verrassing dat de Duitse Celia Jentzsch als overwinnaar uit de bus kwam”, aldus Carlo.

De organisatie blikt intussen al vooruit. “Deze geslaagde editie doet ons dromen van een Belgisch kampioenschap hier in Antwerpen. We houden die plannen in ons achterhoofd voor volgend jaar”, voegt Carlo er nog aan toe. (Jan Brys)
