STABROEK/HOEVENEN/PUTTE – De gemeente Stabroek zet een belangrijke stap in de heropbouw van haar technische dienstverlening. Bij een presentatie aan het gemeentehuis werd maandagochtend 29 juni het eerste deel van het nieuwe gemeentelijke wagenpark officieel voorgesteld. De levering van de eerste voertuigen vertegenwoordigt een investering van 1.277.675 euro en volgt op de zware brand die in augustus vorig jaar het gemeentemagazijn, de machines en het volledige wagenpark in de as legde.
Nieuwe voertuigen versterken dienstverlening
De brand had een grote impact op de dagelijkse werking van de uitvoerende technische dienst. Dankzij de solidariteit van omliggende gemeenten en bedrijven kon Stabroek de dienstverlening de voorbije maanden blijven verzekeren met geleend materiaal. Met de ingebruikname van de eerste nieuwe voertuigen krijgt de technische dienst opnieuw de middelen om haar opdrachten zelfstandig uit te voeren.
Schepen Sarah Demartelaere, bevoegd voor mobiliteit en openbare werken, benadrukte het belang van de samenwerking en de veerkracht van de gemeentelijke diensten: “De brand in ons gemeentemagazijn was een zware klap voor onze technische medewerkers. Dankzij de enorme solidariteit van tal van bedrijven, collega-gemeenten en partners konden we echter vrijwel onmiddellijk opnieuw aan de slag met geleend materiaal. Vandaag kunnen we met trots een eerste reeks nieuwe voertuigen voorstellen. Daarmee beschikken we opnieuw over modern, betrouwbaar en toekomstgericht materieel, zodat onze technische dienst haar werking opnieuw voluit kan opnemen”.

Schepen stad Antwerpen, Ken Casier en Stabroeks gemeentebestuur
“Ik wil ook uitdrukkelijk de stad Antwerpen bedanken voor de steun van de afgelopen maanden. Hun hulp heeft ervoor gezorgd dat we de dienstverlening aan onze inwoners konden blijven garanderen.
Daarnaast verdienen onze eigen technische medewerkers een bijzonder woord van dank. Na de brand hebben zij zich met veel inzet, flexibiliteit en doorzettingsvermogen aangepast aan uitzonderlijk moeilijke omstandigheden. Dankzij hun engagement is onze gemeente operationeel gebleven en konden we de dienstverlening blijven verzekeren.”, zegt Demartelaere.

Bij de officiële voorstelling was ook schepen Ken Casier aanwezig als vertegenwoordiger van de stad Antwerpen. De stad stelde de voorbije maanden verschillende voertuigen ter beschikking van Stabroek, waardoor de gemeentelijke diensten operationeel konden blijven.
“Beter een goede buur dan een verre vriend, en als grote buur Antwerpen hebben we grote schouders. Toen Stabroek vorige zomer door de brand in de problemen kwam, hebben we niet getwijfeld om te helpen: wij hadden het materiaal, zij hadden de nood. Ik ben heel blij dat we als stad iets hebben kunnen betekenen voor een buurgemeente in moeilijke tijden, daar doen we het voor!”, aldus Casier. Namens het gemeentebestuur kreeg hij een ets van het werk “De Polderpoort”.

Namens het gemeentebestuur kreeg schepen Ken Casier een ets van het werk “De Polderpoort”.
Breed en modern wagenpark
De eerste levering omvat een gevarieerde vloot die inspeelt op de uiteenlopende taken van de gemeentelijke diensten. Het gaat onder meer om: lichte vrachtwagens en bestelwagens voor dagelijkse opdrachten; zware vrachtwagens met gespecialiseerde toepassingen, zoals kraan- en kipwagens; machines zoals een zitmaaier en een verreiker; meerdere elektrische voertuigen en een voertuig op CNG.
Bij de samenstelling van het nieuwe wagenpark koos de gemeente bewust voor duurzame oplossingen. De integratie van elektrische voertuigen en een CNG-voertuig moet bijdragen aan een lagere uitstoot en past binnen de klimaatambities van Stabroek.
De investering van ruim 1,27 miljoen euro vormt de eerste fase van de heropbouw na de verwoestende brand. De gemeente benadrukt dat ook de komende jaren bijkomende investeringen nodig zullen zijn om het wagenpark verder uit te breiden en te moderniseren, zodat de technische dienst opnieuw volledig uitgerust is voor haar dagelijkse taken.

technische medewerkers
Parallel met de heropbouw van het gemeentelijke wagenpark werkt de gemeente ook aan een nieuw technisch centrum aan de Krekelberg. Na de sloop van het door de brand vernielde gebouw start de heropbouw naar verwachting deze zomer. Voor de realisatie van het nieuwe technische centrum wordt een investering van 2,4 miljoen euro voorzien.

Eén reactie
beste
u spreekt over investeringen, dat wil dan zeggen meer belastingen.
was de gemeente dan zo slecht verzekerd?
wij krijgen alleen maar cijfers te horen van bedragen die alleen het eindbedrag is.
maar een exacte uitleg komt er niet , of is de transparantie van communicatie ver te zoeken ?
volgens STERK is dat een must ?
met alle respect maar er wordt tegenwoordig heel veel geschreven wat het allemaal kost.
maar is dat wat het volk wil , alleen maar schulden en nooit eens een positief saldo.
spelen met het geld van de gewone stervelingen is gemakkelijk maar eens zeggen sorry maar we moeten besparen dat kan niet..
ik zie nog altijd niet veel veranderen in ons dorp wat eigenlijk een tijdje geleden beloofd werd door verschillende mensen
bij voorbaat dank
hoogachtend
michel